Higienos pagrindai

Ilgalaikio (permanentinio) makiažo paslaugų sveikatos saugos reikalavimai

Ilgalaikis (permanentinis) makiažas – tai specialių dažų ar pigmentų įterpimas į odą veido srityje, paryškinant ar pakoreguojant lūpų, akių, antakių kontūrus. Atliekant ilgalaikį (permanentinį) makiažą yra pažeidžiamas odos vientisumas, todėl kyla pavojus užsikrėsti hepatitais B ir C, ŽIV bei kitomis virusinėmis ir bakterinėmis ligomis. Makiažui naudojamuose dažuose esančios cheminės medžiagos kai kuriems žmonėms gali sukelti alergiją.

Fiziniai ar juridiniai asmenys, teikiantys ilgalaikio (permanentinio) makiažo paslaugas, turi turėti leidimą – higienos pasą šiai veiklai ir teikti tik saugias paslaugas.

Kiekvienas paslaugų vartotojas, kuriam teikiamos ilgalaikio makiažo paslaugos, įregistruojamas užpildant paslaugos teikimo kortelę arba kiekvieno kliento duomenis įrašant į žurnalą. Kortelėje arba žurnale turi būti įrašyta: paslaugos pavadinimas, paslaugos teikimo data, kliento vardas, pavardė, amžius, parašas, tatuiruotę, ilgalaikį makiažą atlikusio, papuošalą vėrusio asmens vardas, pavardė, parašas.

Paslaugos teikėjas, prieš ilgalaikio makiažo atlikimą privalo nusiplauti rankas ir jas dezinfekuoti. Atliekant grožio procedūrą privaloma mūvėti vienkartines pirštines ir jas keisti po kiekvieno paslaugos vartotojo. Po procedūros rankos taip pat turi būti plaunamos ir dezinfekuojamos.

Prieš teikiant ilgalaikio makiažo paslaugos vartotojo oda nuplaunama vandeniu ir muilu, dezinfekuojama. Odos dezinfekcijai naudojami alkoholiniai odos dezinfekcijos tirpalai arba vienkartinės servetėlės, sudrėkintos alkoholio tirpalu.

Ilgalaikio (permanentinio) makiažo paslaugoms teikti naudojami vienkartiniai sterilūs ir sterilizuoti daugkartiniai instrumentai turi būti išpakuojami klientui matant. Draudžiama pakartotinai naudoti vienkartinius instrumentus ir sterilizuotus instrumentus, kurių pakuotė pažeista, pasibaigęs sterilizuotų instrumentų pakavimo medžiagos gamintojo nurodytas laikymo terminas.

Ilgalaikiam makiažui naudojami dažai turi būti sterilūs ir naudojami laikantis tinkamumo naudoti terminų, turint jų saugą patvirtinančius dokumentus lietuvių kalba. Jeigu ilgalaikiam makiažui naudojami dažai yra daugkartinio naudojimo pakuotėje, teikiant paslaugą jie turi būti pilami į vienkartinį indą ir naudojami tik vienam paslaugos vartotojui. Draudžiama vienkartiniame inde likusius dažus naudoti kitam paslaugos vartotojui.

Draudžiama teikti ilgalaikio (permanentinio) makiažo paslaugas asmenims iki 18 metų, nepateikusiems tėvų arba globėjų raštiško sutikimo.

Permanentinio makiažo nerekomenduojama daryti: iš prigimties alergiškiems žmonėms, nes atlikimo vietoje gali pradėti luptis, pleiskanoti, trūkinėti oda ir atsirasti randai. Ilgalaikio makiažo atsisakyti reikėtų nėščioms moterims, sergantiems diabetu, inkstų nepakankamumu, konjunktyvitu, sinusitu ar turint kraujo krešėjimo problemų.

Higiena darbo metu

Paviršiai, prie kurių tiesiogiai (oda, plaukai) liečiasi paslaugų vartotojas teikiant jam grožio paslaugą, dengiami vienkartiniu užtiesalu arba valomi ir dezinfekuojami po kiekvieno paslaugų vartotojo.

Užteršti paviršiai, ant kurių dedami instrumentai ir kitos darbo priemonės, turi būti nuvalomi iš karto, o darbo pamainos pabaigoje ir dezinfekuojami.

Instrumentai turi būti valomi, dezinfekuojami, sterilizuojami gamintojų nurodytais būdais ir priemonėmis. Valant ir dezinfekuojant instrumentus būtina vadovautis valiklių, dezinfekcijos, dezinfekcijos valomųjų priemonių gamintojų rekomendacijomis, kurios turi būti laikomos instrumentų paruošimo vietose.

Instrumentai valomi, dezinfekuojami, sterilizuojami, vadovaujantis Instrumentų valymo, dezinfekcijos, sterilizacijos taisyklėmis.

Paruošti naudoti instrumentai turi būti laikomi švarioje, dezinfekuotoje, uždengtoje talpykloje.

Įranga, prietaisai, valymo, dezinfekcijos, sterilizacijos įrenginiai turi būti naudojami pagal gamintojo rekomendacijas.

Asmenys, teikiantys grožio paslaugas, privalo plauti rankas prieš pradėdami ir baigę teikti grožio paslaugą, prieš užsimaudami ir nusimovę pirštines. Rankos turi būti plaunamos skystu muilu, nuplaunamos tekančiu vandeniu ir nusausinamos vienkartiniu rankšluosčiu arba rankų džiovintuvu.

Rankos, užterštos paslaugos vartotojo krauju ar kitais kūno skysčiais, dezinfekuojamos odos dezinfekcijai skirta priemone ir plaunamos tekančiu vandeniu ir skystu muilu.

Asmenys, teikiantys grožio paslaugas, privalo mūvėti vienkartines pirštines ir jas keisti po kiekvieno paslaugos vartotojo.

Panaudotos vienkartinės nesuterštos krauju ar kitais kūno skysčiais pirštinės nusimaunamos išverčiant vidine puse į viršų, sudedamos į storo plastiko maišus ir šalinamos kaip buitinės atliekos.

Panaudoti aštrūs vienkartiniai instrumentai ir kiti suteršti krauju ar kitais kūno skysčiais daiktai (vienkartinės pirštinės, vatos, marlės gabalėliai ir kt.) surenkami į specialias nedūžtančias, nepraduriamas, sandariai uždaromas talpas. Užpildžius talpą ne daugiau kaip 2/3, atliekos užpilamos dezinfekcijos priemonės tirpalu, skirtu kietų atliekų nukenksminimui. Atliekas išlaikius dezinfekcijos priemonės gamintojo nurodytą dezinfekcijos laiką, dezinfekcijos tirpalas nupilamas, talpa sandariai uždaroma, sutvirtinama stipria lipnia juosta ir šalinama kaip buitinės atliekos.

Norite susitarti dėl kursų datos?

Parašykite mums

×
Mus rasite:

Sembų g. 9, 2 aukštas. LT – 48191 Kaunas

×