Klauskite
Antakių formavimas turėtų būti atliekamas pagal tam tikras taisykles:
- Vyraujantis veido bruožas taip pat yra vienas iš rodiklių, į kurį reikėtų atsižvelgti atliekant antakių korekciją. Būtent pastarieji padeda išryškinti tai, kas patrauklu ir kartu sušvelnina nepatinkančias veido vietas (didesnę nosį, atsikišusį smakrą ir t.t.).
- Taip pat antakių formavimas atliekamas atsižvelgiant į tuo metu vyraujančią madą, šukuosenos ar įvaizdžio pokyčius.
Veido formos
Ovalios formos veidui labiausiai tinka grakšti, tiesi antakių linija.
Apvalios formos veidui tinka siauri, truputį pakelti antakiai, su šiek tiek užapvalintu lanku.
Pailgos formos veidui tinkami platesni, grafiškai ir aiškiai apibrėžti antakiai su gana aukštu lanku, pabrėžiantys veido kontūrą ar netgi tiesūs antakiai. Tačiau visiškai netinka išlenkti antakiai.
Kvadratinės formos veidui tinka platūs ir vešlūs antakiai, neturintys aukšto lanko, jų forma gana tiesi. Tokie antakiai nukreipia dėmesį nuo apatinės veido dalies – kampuotų skruostikaulių, o štai apvalūs tik pabrėžia šią vietą. Antakiai gana ilgi, išlenkti kaip lankas.
Trikampės formos veidui tinka suapvalinta antakio forma su vidutinio aukščio lanku, sušvelninanti griežtą žandikaulio liniją. Taisyklingu pieštuko brūkšniu brėžkite trikampę antakių liniją, išeinančią nuo antakio viršutinio krašto (nosies įdubos). Antakiai šiek tiek pakelti, bet neilgi.
Trapecinės formos veidui tinka nelabai platūs, su šiek tiek nuleistais galiukais antakiai. Per daug neartinkite antakių prie tarpuakio įdubos.
Antakių formos
Taisyklingi antakiai – tai lanko arba paukščio sparno formos. Gražiais antakiais laikomi tie, kurių lankas prasideda ir baigiasi vienoje linijoje. Idealus antakio plotis yra 15mm, o išorinis smaigalys – 3mm.
Netaisyklingi antakiai:
- Įvairių formų platūs antakiai;
- Siauri ilgi;
- Trumpi;
- Reta forma, kuomet antakius sutraukiantys raumenys išsidėstę įstrižai;
- Vientisai suaugę;
- Tankūs išoriniai arba vidiniai antakių kampai.
Golden ratio
Fi (angl. Phi), dar vadinama aukso pjūvis arba dieviškoji proporcija – atkarpos dalyba į dvi dalis taip, kad didesniosios ir mažesniosios dalių santykis būtų lygus visos atkarpos ir didesniosios dalies santykiui. Tai skaičius, kurio reikšmė apytiksliai lygi 1,618. Šiuo skaičiu remiamės ir piešdami tobulą antakių formą.
Ar galima ištaisyti veido bruožų nesimetriškumą?
Taip galima, jeigu veido asimetrija yra minimali. Asimetrija matoma daugelio pacientų veiduose, nes mimikuojama keliant tik vieną antakį, šypsomasi keliant tik vieną lūpų kamputį, skruostikauliai yra išsidėstę skirtingai. Galima minimaliai ištaisyti asimetriškumą, tačiau idealiai ištaisyti jo ir nebūtina, nes simetriškas piešinys nesimetriškame veide neatrodys tinkamai. Piešinį reikia derinti prie mimikų, prie kaukolės išgaubimų ir įdubų. Patariama kiekvienai save atidžiai paanalizuoti, pasižiūrėti kaip smulkios raukšlelės išsidėstę, kurios akies vokas labiau užkritęs, kuri akis mažesnė ar didesnė, kuri siaurenė ar platesnė ir ar skruostų putlumas yra vienodas.